به مناسبت پایان سال تحصیلی، نشست ریاست دانشگاه با اعضای هیات علمی برگزار شد

۲۷ تیر ۱۳۹۷ | ۰۹:۳۰ کد : ۱۸۳۳ اخبار اطلاعیه ها
تعداد بازدید:۱۶۶۹

با حضور دکتر سلطانی رئیس دانشگاه، دکتر رازقی سرپرست معاونت آموزشی، دکتر زمانی فرد سرپرست معاونت دانشجویی، دکتر ارژمند معاون فرهنگی و اجتماعی، دکتر سیدبهشید حسینی معاون اداری و مالی و دکتر بهنود برمایه ور سرپرست حوزه ریاست و روابط عمومی دانشگاه، نشستی صمیمانه با اعضای هیأت علمی دانشگاه هنر برگزار شد. در این نشست که به مناسبت پایان سال تحصیلی عصر روز یکشنبه 24 تیرماه جاری در سالن شهید جانبزرگی برگزار شد، دکتر سلطانی ضمن قدردانی از زحمات استادان در طول سال تحصیلی و تلاش‌های ایشان به منظور پیشبرد اهداف فرهنگی و هنری دانشگاه وکشور گفت: مدیریت دانشگاه در کنار شما برای رساندن دانشگاه به اهداف عالیه تلاش می‌کند تا انشاءالله با مشارکت و همکاری همدیگر نتایج خوبی به دست آید. بنابراین به منظور ایجاد این مشارکت، درخواست من از شما همکاران، ارائه نقطه‌ نظرات، پیشنهادها و اولویت‌ ها ست.

دکتر سلطانی با اشاره به اینکه وظیفه ما به عنوان مدیریت دانشگاه، آماده کردن زمینه و فضا برای اتفاقات کیفی و تأثیرگذار در دانشگاه است، افزود: رویکرد ما، احترام به خرد جمعی در تصمیمات و راهبردها و استقبال از مشارکت گسترده اعضای هیأت علمی و همکاران است. در این خصوص شورایی به نام شورای راهبردی دانشگاه، با تشکیل کمیسیون‌های مختلف، مسائل متعدد آموزشی، پژوهشی، اداری و مالی و درآمدزایی و... را پی گیری می‌کند و نقشه راهی که جمع دانشگاه به آن اعتقاد دارند به عنوان بهترین مسیر در راستای تصمیمات اجرایی مدنظر قرار می‌گیرد؛ زیرا معتقدم هیچ راهی جز مشارکت در سطح کلان نداریم. چیزی که من از عزیزان می‌خواهم مشارکت جمعی و کمک در اجرا است. بعد از مشارکت جمعی، عزم راسخ و عقلانیتی که با دیدگاه های هنری عزیزان درهم آمیخته شده، می‌تواند ما را در اجرا به هدف نزدیک کند. امیدوارم با اراده، توان و همتی که از شما عزیزان سراغ دارم در آینده نزدیک شاهد اتفاقات خوبی در دانشگاه هنر باشیم.

ایشان در پاسخ به سؤالی در خصوص فعالیت‌ها و همکاری‌های علمی و بین‌المللی دانشگاه هنر افزود: در آخرین شورایی که در این خصوص در وزارت علوم برگزار شد، دانشگاهها مجاز شدند که به صورت مستقیم با دانشگاههای خارج از کشور مرتبط شوند، دوره‌های مشترک علمی تعریف کنند و تعامل و همکاری علمی و پژوهشی داشته باشند. بنابراین انتظارم بویژه از افرادی که در خارج از کشور تحصیل کرده اند این است که در این خصوص همکاری‌ و پیشنهادهایشان را مطرح کنند.

دکتر سلطانی در پاسخ به سؤال دیگری در خصوص آیین نامه ارتقای اساتید گفت: دانشگاه‌ها و دانشکده‌های هنری کشور روز چهارشنبه همین هفته به منظور تصمیم گیری در خصوص پیش ‌نویس پیشنهادی تغییر آیین‌ نامه ارتقا که سالهاست راجع به آن حرف می‌زنیم، دور هم جمع می شوند. هدف این است که ارزش خلق آثار هنری را در کنار امتیازات مقاله علمی ببینیم و مصوبه ‌ای به وزارت علوم ارائه دهیم تا تصمیمات نهایی اتخاذ شود. وزارت علوم هم موافق و حامی این موضوع است که امیدوارم به زودی این مشکل نیز برطرف شود. از طرف دیگر موضوع امتیاز دادن به آثاری که خود می‌توانند منشاء شکل گیری نظریه‌ها باشند، در حال بحث و تبادل نظر در یکی از جلسات وابسته به شورای عالی انقلاب فرهنگی هستیم و امیدوارم این مسئله هم نتایج سودمندی برای اهل هنر داشته باشد.

در این نشست دکتر رازقی سرپرست معاونت آموزشی دانشگاه نیز در سخنانی ضمن ارائه گزارشی از برنامه‌ های پیش‌بینی شده در حوزه معاونت آموزشی گفت: با توجه به کیفیت و ویژگی ‌های دانشگاه هنر و رشته‌ های هنری به دنبال رویکردی مخاطب محوریم که تلاش دارد به مخاطبان از جمله هیأت علمی، دانشجو، استادان مدعو و دانش ‌آموخته ‌های دانشگاه توجه ویژه کند. تسریع در امور مربوط به ترفیعات و برطرف کردن مسائل و حقوق علمی و آموزشی استادان،  ارتباط سیستماتیک با دانشکده ‌ها و هماهنگی‌ بیشتر بین واحدها به منظور روان تر شدن کارها، توانمند سازی‌ و به روز کردن دانش کارکنان و تعامل با دانش ‌آموختگان از جمله برنامه ‌هایی است که روی آن تمرکز بیشتری داریم. ایشان همچنین افزود: وجود مسئله، جزو ذات یک سازمان است؛ آنچه باید به وجود بیاوریم، عطوفت و همدلی بیشتر در حل مسائل است که در مواجهه با آن دست دوستی و طلب همکاری از همگی شما عزیزان داریم.

 در ادامه، پرسش و پاسخ بین اعضای هیأت علمی و هیأت رئیسه دانشگاه ادامه یافت و مسائل، به منظور پی‌گیری‌های بعدی دسته‌بندی شد.


( ۴ )